Відео

5. Робота з емоціями власними та іншої сторони. Курс "Управління конфліктами"

Сьогодні у цьому відео, створеному у співпраці із Фундацією Дім Рональда МакДональда, поговоримо про власні емоції, що виникають під час конфліктної ситуації, чому вони важливі. А також, що необхідно знати про емоції та вміти роботи, коли мова йде про емоційну напругу, задля ефективного розв’язання конфліктів у нашому житті.

Отже, конструктивне вирішення конфлікту завжди починається з роботи з емоціями. Саме емоції можуть як полегшити, так й ускладнити вихід з конфлікту. Зрозуміло, що гнів, неприязнь, гординя можуть стати неабиякою перешкодою на шляху вирішення конфлікту. Адже під впливом образи, гніву, чи злості, людина не може тверезо аналізувати ситуацію та приймати конструктивні рішення.

Якщо ж уміти прислухатись до власних емоцій, та насамперед, розуміти про задоволення яких психологічних потреб вони сигналізують, це допоможе знайти оптимальні шляхи для розв'язання конфлікту, й скоротить шлях від непорозуміння до конструктиву.

Як стверджує відомий перемовник, професор Гарвардського університету Вільям Юрі: «Найбільша перешкода з якою ми стикаємося в переговорах - це не інша людина та її емоції, а ми самі й наші емоції».

Робота з емоціями – необхідна навичка, без якої керування конфліктом неможливе. Крім емоцій існують різні емоційні процеси, такі як: афекти, почуття, настрій, які необхідно розрізняти, та розуміти природу їх виникнення. Здатність розпізнавати та керувати власними емоціями, а також працювати з емоціями інших людей та проявляти емпатію, отримала назву - емоційний інтелект (EQ). Саме розвитку EQ у сучасному світі приділяють неабияке значення, адже по праву вважають його потужним інструментом формування гармонійних відносин з оточуючими.