Відео

4. Вплив суб'єктивного сприйняття на конфлікт. Курс "Управління конфліктами"

Емоції роблять наше життя різноманітнім. Адже саме вони виражають наше ставлення до дійсності, спонукають до вчинків, або ж навпаки стримують від них. Ще Епіктет казав: «Ми реагуємо не на речі самі по собі, а на те, яке значення ми їм надаємо».

Від того як ми інтерпретуємо ті чи інші події, залежатиме наша емоційна реакція, а відтак й наші наступні дії та їх наслідки.

Зреагувавши певним чином на ситуацію, ми визначаємо якою ця ситуація буде саме для нас. І у разі, якщо людина визначить ситуацію для себе як конфліктну, то вона стане конфліктом, адже подальші дії будуть ґрунтуватись саме на цьому визначенні, розвиваючи конфліктну взаємодію та обираючи відповідні стратегії поведінки. Якщо у будь-якій актуальній ситуації хоча б одна зі сторін визначить для себе ситуацію як конфліктну - конфлікт у цьому випадку неминучий. Більшість людей помилково вважає, що конфлікти розгортаються через несумісність інтересів, але насправді вони стаються через викривлене сприйняття людьми подій що відбуваються.

Для того, аби упередити конфліктну ситуацію, необхідно позбавитись від негативних наслідків помилок нашого мислення, й перш за все усвідомити, що когнітивні викривлення існують. По друге, намагатися протистояти бажанням діяти по звичці, адже аналіз власної інтерпретації ситуації, яка виникла дозволить повернути ситуацію у мирне річище.

Про те, який алгоритм дій обрати, і як втілювати його у повсякденному житті, дивіться в нашому відео, створеному у співпраці із Фундацією Дім Рональда МакДональда.