Медіаторів іноді порівнюють із диригентами, які керують «партіями» учасників медіації і контролюють темп розвитку подій.
Ліза Паркінсон вважає, що одним із завдань, покладених на медіаторів є - розставлення «пунктуації» в процесі, на кшталт своєрідних розділових знаків, які ми використовуємо в кінці речення, на позначення нового абзацу, за допомогою яких розставляємо акценти.
Пунктуація в медіації дозволяє:
- підтримувати бесіду учасників,
- підвести риску обговорення конкретних питань,
- підкреслити прогрес і спонукати учасників до ще біль активної взаємодії,
- розділяти процес на окремі етапи,
- планувати наступні етапи чи конкретні кроки.
Як правило «пунктуація» передається із допомогою вербальних методів, хоча дуже часто план процесу чи порядок денний зображуються на дошці чи папері, щоб учасникам було простіше орієнтуватися, а «диригентам» - управляти складним груповим процесом.
Мелодія кожної медіації – неповторна, особливо, якщо мова йде про медіацію сімейну.
Як зробити процес гармонійним, безпечним і корисним одночасно? Як запросити до медіації? Як працювати в парі? І ще багато-багато: як? чому? в який спосіб?
Будемо шукати відповіді спільно на нашому онлайн тренінгу «Базові навички СІМЕЙНОГО медіатора» з незмінними тренерами Ольгою Тютюн та Вікторією Ейдеміллєр.
Стартуємо 25 березня 2025 року.
Буде цікаво, тепло, емоційно, задумливо, драйвово, підтримуюче, трохи про минуле, сьогодення і майбутнє, про себе і про них, трохи філософськи і часто приземленно практично... Словом, майже так гармонійно, сонячно і несподівано, як два "диригенти" виглядають на нашому прекрасному минулорічному італійському фото. Плануємо майбутнє. Все буде Україна!