Інфо

Коли відлітають серпокрильці

Роман з медіацією

Літературний вечір з Тетяною (Теа) Саніною та її романами про медіацію відбувся! Було жваво і навіть трохи з "перчинкою".

Обрали формат, під час якого авторка книг була присутня, але не втручалась в обговорення читачів. В кінці, звісно, був час рефлексії і простір для прямих питань Тетяні. Найкраще питання - винагороджено збіркою оповідань сучасних український авторів! Вітаємо переможницю!

Під час дискусії ми обговорили питання страхів, передчуттів і упереджень, з якими медіатори могли відкривати романи Теа і про те, що вони в них в решті решт побачили. Адже "Танок дикобразів" і "Куди відлітають серпокрильці" - романи про медіацію, вони оголюють залаштунки професії, одним з принципів якої є конфіденційність.

Ми поговорили про те, чи є прототипи у персонажів і персонажок - сторін медіації і медіаторів, чи є етичні виклики в тому, щоб писати художні тексти про медіацію і розкривати не тільки саму історію (звісно змінену, узагальнену, знеособлену), а і думки медіаторів, які постають повноцінними героями книг зі своєю долею, страхами та уподобаннями. Чи вартує рекомендувати книгу потенційним клієнтам? Хтось турбувався, який висновок вони зможуть зробити, прочитавши книгу, чи зможуть "правильно" зрозуміти мету і принципи процесу, а хтось вважав, що прожити досвід важких трансформацій разом з героями корисно і якраз і сприяє формує реалістичних очікувань від сімейної медіації, як такої. Виявилось, що багато хто з медіаторів читав книгу буквально як цінний посібник з техник активного слухання і правильних медіаторських запитань, ведучи конспект.

За дві години ми обговорили багато, хоча геть не все. Твори глибокі і сміливі.

Варто продовжити і читати, і писати. Тим більше, що на підході третя книга трилогії Теа "Мурашині кола".

Приєднуйтесь!