Інфо

Навчання з гуманістичної медіації за моделлю Жаклін Моріно

6-7 грудня 2025 року в Чернівцях керуюча партнерка CMG Ольга Тютюн мала особливий професійний досвід — продовжила навчання з гуманістичної медіації за моделлю Жаклін Моріно, організоване APS NATHAN, Centro di Giustizia Riparativa та навчальною лабораторією медіації юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Протягом двох днів учасники працювали з темами, які лежать у самому серці медіаційної практики: історія й філософія гуманістичного підходу, підготовка до медіації, роль спільноти, відновні практики для родин, громад та правопорушників.

Відбулась також практична симуляція дуже непростого кейсу про розділеність у родині, пов’язану з війною. І саме тут від шанованого тренера Filippo Vanoncini прозвучала важлива думка, яку розвивала Жаклін Моріно: конфлікт не можна просто «вирішити» — його можна тільки пройти. Та, медіатор не прискорює цей шлях, він створює простір, у якому вони можуть пройти свій досвід безпечно і спробувати знову побачити одне одного.

Цікава особливість навчання гуманістичній медіації полягає в тому, що в симуляції беруть участь п’ятеро медіаторів. Це дає можливість забезпечити нейтральність і побачити процес з різних ракурсів, відчути різні способи тримання простору, помітити та віддзеркалити ті моменти, які стають ключовими у розумінні ситуації і допомагають віднайти спільні цінності.

Щира вдячність тренерам і всім учасникам за професійну щедрість, теплоту та глибину. Подібні заходи залишають по собі відчуття тепла, сили спільноти та бажання продовжувати вчитися й розвивати практику, яка повертає людину до людини.