Інфо

Медіація в будівельній сфері

Медіація в будівельній сфері

Цю зустріч зі студентами юристами та урбаністами Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) керуюча партнерка CMG Ольга Тютюн і Жанна Виндюк почали з фрази НЕ «сховайте свої смартфони», а навпаки – дістаньте і давайте познайомимся!

Як познайомитися з кожним в межах великої групи і обмеженого часу воркшопу одночасно? В форматі опитування! Ми запропонували продовжити фразу «Конфлікт – це..» і поділитися складнощами, які виникають в переговорах. Третина студентів повідомила, що ... не мають жодних труднощів! Юність прекрасна!

А якщо серйозно, то тема викликала живу цікавість. Робота в групах – порадувала результатами. По-перше, ми виокремили тематику конфліктів, з якими сьогоднішні студенти мають шанс незабаром стикнутися у професійній діяльності.

Поговорили про конфлікт і стилі поведінки, які впливають і на переговорні стратегії. Навіть трохи пограли!

І найголовніше, попрацювали із інтересами сторін достатньо тривіального, проте заснованого на реальних подіях, кейса із життя будівельників:

«Під час транспортування префаб-будинку (будівля, що складається з елементів, що виготовляються віддалено, у заводських умовах) на будівельний майданчик водій підйомного крану не опустив телескопічну стрілу, чим спричинив порив дротів лінії електропередачі та, як наслідок, відключення світла в садівницькому товаристві…»

Результат роботи:

  • обговорені і описані інтереси щонайменше трьох сторін конфлікту (найочевидніших): логістична компанія + водій, Голова садового товариства + мешканці, підрядник будівельної компанії,
  • знайдені спільні точки дотику і зони напруги,
  • інтереси учасників конфлікту проаналізовані з точки зору змісту (ресурсні, психологічні, процедурні), розподілу у часі (тут і зараз та завтра в широкому сенсі) і щодо їх сумісності та взаємозалежності.

Виявилось, що якщо діяти співпрацюючи, то вирішити проблему можна скоріше, дешевше і з мінімальними втратами для репутації. Не грошима єдиними, як то кажуть.

Впевнені, медіація, як досудовий інструмент врегулювання конфліктів, має всі шанси на успіх у сфері будівництва. Це тим більше важливо у перенапруженому війною суспільстві.

Віримо, що позитивна активність студентів надасть новий імпульс у зменшенні конфліктності у суспільстві, особливо у часи післявоєнної відбудови і у відносинах будівельників і громадськості!

Дякуємо керівництву КНУБА, особливо деканату ФУПП (Ali Mamedov, Руслана Удовенко) і проф. кафедри політичних наук і права Ігореві Мамонтову за співпрацю! А студентам – за енергію, драйв і цікавість до теми!

Віримо, далі буде!