Мистецтво слухати співрозмовника є однією з найважливіших ознак комунікації між людьми, й один зі шляхів до вирішення конфліктів. Проте дуже часто у бесіді, кожна зі сторін намагається лише висловити свою думку, аніж почути співрозмовника.
Намагаючись викласти свою точку зору більш логічно, та надати більше доказів чим опонент, ми зациклюємося на аргументах, та знецінюємо сам процес уважного слухання іншого. Однак іноді просто аргументи не спрацюють. Варто пам’ятати, що дуже важлива, але мало задоволена наша потреба: бути почутими. Адже це означає - бути зрозумілими.
Активне слухання - це спосіб ведення бесіди в особистих або ділових відносинах, коли той, хто слухає, активно й систематично демонструє те, що він чує співрозмовника і розуміє суть сказаного. Активно слухати - це навичка, яка рідко дається від народження, але нею можна і варто опанувати. Активно слухаючи, ви перш за все допомагаєте собі зрозуміти іншого, і даєте цінний зворотний зв'язок співрозмовнику. Навички активного слухання надзвичайно важливі у сферах, де є взаємодія з людьми. Адже активне слухання допомагає зрозуміти оцінити й запам'ятати отриману інформацію. Вдале використання технік активного слухання спонукає співрозмовника до відповідей, допомагає скерувати бесіду в необхідне річище, і що важливо, виключає неправильну інтерпретацію почутого.
Зрозуміло, що уміння слухати є запорукою вдалої комунікації. Але як слухати інших так, щоб спілкування рухало нас до розуміння один одного та сприяло вирішенню конфлікту? Саме про основні техніки активного слухання поговоримо у сьогоднішньому відео, створеному Сommercial Mediation Group у співпраці із Фундацією Дім Рональда МакДональда.