Відео

2. Трикутник роботи з інтересами. Гарвардська модель. Курс "Управління конфліктами"

Сьогодні поговоримо про позиції та інтереси, які кожна зі сторін заявляє під час конфлікту. А також, як розпізнати що є позиція, а що - інтерес, навіщо потрібні ці знання, та як, врешті, вони можуть вплинути на результат конфлікту.

Отже, тема сьогоднішнього відео, створеному у співпраці із Фундацією Дім Рональда МакДональда: "Трикутник роботи з інтересами конфліктів. Гарвардська модель переговорів".

Часто під час конфлікту або переговорів вам доводилось чути ультимативні фрази на кшталт: «буде тільки так, й не інакше!»

Як гадаєте чи можна зрозуміти одразу, що саме викликало таке обурення? З абсолютною впевненістю зазначимо - ні! Адже, те, що ми чуємо як гучну заяву або ультиматум - це лише позиція людини. Позиція - це те, що люди говорять, що вони хочуть, або чим не задоволені. Але за будь-якою позицією прихований інтерес. Інтереси - це причини, через які люди займають певні позиції, і вони не завжди на поверхні. Також, про інтерес можна сказати, що це справжня рушійна сила й мотив поведінки людини у конкретній життєвій ситуації. Вдало розпізнаний інтерес призведе не тільки до прояснення конфліктної ситуації, а ще допоможе зрозуміти глибинні потреби людини.

Адже саме про незадоволені потреби сигналізують емоції, прояв яких часто і є причиною виникнення конфліктної ситуації. Потреби - це ґрунтовні речі, які випливають з самої природи людини. Їх незадоволення провокує негативні емоції, а задоволення, навпаки, робить щасливими.

Отже, у будь-якому конфлікті є позиції, інтереси, та потреби, і вони не тотожні. Як же пройти цей шлях від позицій до інтересів і потреб? Насправді це не так важко, як може здатися, на перший погляд. У цьому відео ми наведемо кілька дієвих технік для роботи з інтересами під час конфлікту або переговорів, а також розкажемо детально про основні правила гарвардської переговорної моделі. Й запевняємо, застосування цієї моделі на практиці дуже просте й зрозуміле, проте її ефективність неодноразово доведена.