Старт нової програми Майстерні практик медіації та ініціативи "Танці з дикобразами" під кодовою назвою «Літературна Кооперація» (ЛітКооп) відбувся 5 липня!
Співавторками проєкту стали керуюча партнерка CMG і співзасновниця Майстерні практик медіації Ольга Тютюн та медіаторка, авторка книжок Тетяна Саніна.
За словами Тетяни Саніної: «Писати художні тексти - це можливість побути всесильним творцем і, принаймні до першого редакторського коментаря, на свій розсуд керувати світами та долями. А ще - чудовий спосіб переосмислити свій досвід та складні переживання.»
Впродовж наступних трьох місяців ми зустрічатимемось раз на тиждень у затишному колі однодумців, щоби навчитись творити художню реальність із наших особистих досвідів: вибудовувати продуманий сюжет, формувати цікавих та глибоких персонажів, наповнювати їх за допомогою глибини мовних нюансів, перетворювати їхню взаємодію на цікаве оповідання.
ЩО. Це буде закрита група для людей, котрі фахово працюють із конфліктами і добре знають якою цінною є кооперація. Запрошуючи саме таких фахівців до закритої групи, ми хочемо створити безпечний простір для учасників та учасниць, адже важливим є вміння бути бережними та підтримувати одне одного, дотримуватись конфіденційності і бути відповідальними. До того ж нас уже об'єднує спільна тема і почасти досвід. Ключові цінності: Живе і тепле, але структуроване спілкування та співпраця рівних.
ЯК. Ми зустрічатимемось щосереди, починаючи з 5 липня, 19:00 до 21:00, онлайн (поки що). В меню нашої ЛітКооп: 4 теоретичних лекції від фахових літературознавців, практична робота на онлайн зустрічах: обговорення і вправи на розвиток творчої уяви та мови, а ще невеликі домашні завдання додому (спостереження за собою і людьми, журналювання, читання уривків великих творів чи оповідань для обговорення). Останній місяць майстерні ми плануємо віддати на створення власних оповідань, зачитування уривків із них на зустрічах з можливістю отримати фідбек від учасників_ць майстерні, а також письменниці та нашої модераторки Теї Саніної.
Якщо вам цікава програма «ЛітКооп», вона тут
МЕТА. Інтегрувати свій фаховий досвід, відчути терапевтичний ефект від творчості, підтримати читачів своїми історіями. Більшість із опитаних потенційних учасників групи (60%) зазначили, що хотіли би не лише збагатити свою мову та навчитись писати художні тексти, а й отримати результат – готове оповідання. Ми би хотіли побачити по одному оповіданню від кожного з учасників (але можна і більше). Однак, як і у медіації, тут кожен вирішує сам або сама. Всі твори як і авторські права на них залишаються у авторів.
ЩО ПОТІМ? Якщо ми назбираємо потрібну кількість оповідань і захочемо, то видамо власну збірку у цифровому або електронному вигляді (за рішенням співавторів (-ок).
З нами працюватимуть фахівці своєї справи, Теа та Ольга допомагатимуть групі організуватись та підтримуватимуть процес, але найбільшу роботу виконає кожен та кожна з учасників (-ць), бо ми будемо повільно та впевнено мінятись, стаючи творцями та творчинями :)