Тема виступу керуючої партнерки CMG Ольги Тютюн - "Мистецтво запитань для медіаторів".
Девізом виступу стала фраза "Дивись на свою рибу!" Чому саме вона?
Це завдання гарвардський натураліст XIX століття Луї Агассіс давав кожному новому учню. Він діставав з банки тухлу рибу, клав її на металеву тацю перед студентом й говорив: «Дивіться на свою рибу», після чого уходив.
Найкращий звіт про це «завдання з рибою» залишив Семюел Скаддер, у подальшому відомий ентомолог й експерт по членистоногим комахам.
Пройшло декілька днів, а він все ще не міг зрозуміти, чого хоче Агассіс. Відтак, він сказав собі: «Я розумію, як мало бачив раніше», напружив мозок і наступного ранку виклав результати Агассісу. Він повідомив, що риба має парні органи, однакові з обох сторін.
«Звісно! Звісно!» — вигукнув задоволений Агассіс. Зраділий Скаддер спитав, що йому робити далі, на що Агассіс відповів: «Дивіться на свою рибу».
Ця історія про те, як важливо вміти помічати деталі й бачите нове у вже знайомому.
Саме на це, зрозуміти, як ми задаємо питання так би мовити "за замовченням", а потім зробити процес задавання питань більш свідомим і був направлений майстер-клас.
Про техніки та правила був тільки один слайд, все інше - про пізнання і розуміння себе, відчуття мови, слухання і опанування логіки спілкування.
Спочатку ремесло і практика, потім - задоволення від мистецтва і майстерності!
Всі учасникам величезна дяка за відкритість і готовність до експериментів.
Дивись на свою рибу!