Інфо

школа медіації в Чернівці

ІІІ Всеукраїнська школа медіації в Чернівецькому національному університеті відбулась!

Тема виступу керуючої партнерки CMG Ольги Тютюн - "Мистецтво запитань для медіаторів".

Девізом виступу стала фраза "Дивись на свою рибу!" Чому саме вона?

Це завдання гарвардський натураліст XIX століття Луї Агассіс давав кожному новому учню. Він діставав з банки тухлу рибу, клав її на металеву тацю перед студентом й говорив: «Дивіться на свою рибу», після чого уходив.

Найкращий звіт про це «завдання з рибою» залишив Семюел Скаддер, у подальшому відомий ентомолог й експерт по членистоногим комахам.

Пройшло декілька днів, а він все ще не міг зрозуміти, чого хоче Агассіс. Відтак, він сказав собі: «Я розумію, як мало бачив раніше», напружив мозок і наступного ранку виклав результати Агассісу. Він повідомив, що риба має парні органи, однакові з обох сторін.

«Звісно! Звісно!» — вигукнув задоволений Агассіс. Зраділий Скаддер спитав, що йому робити далі, на що Агассіс відповів: «Дивіться на свою рибу».

Ця історія про те, як важливо вміти помічати деталі й бачите нове у вже знайомому.

Саме на це, зрозуміти, як ми задаємо питання так би мовити "за замовченням", а потім зробити процес задавання питань більш свідомим і був направлений майстер-клас.

Про техніки та правила був тільки один слайд, все інше - про пізнання і розуміння себе, відчуття мови, слухання і опанування логіки спілкування.

Спочатку ремесло і практика, потім - задоволення від мистецтва і майстерності!

Всі учасникам величезна дяка за відкритість і готовність до експериментів.

Дивись на свою рибу!