У нас є великий досвід проведення груп підтримки.
Ми оцінили цей формат, оскільки він ідеально підходить для спілкування людей, об’єднаних спільним досвідом, в тому числі професійним, переживаннями певних подій або обставин життя.
Ми проводили різні групи підтримки: для ВПО, представників місцевих громад, волонтерів, викладачів, соціальних працівників, медіаторів.
Наразі ми вирішили розпочати формування групи підтримки для випускників курсів з базової підготовки медіаторів. Розпочали з випускників програми «Медіація 5.0» (2024 рік).
Чому?
Тому що відчуваємо власну відповідальність за те, щоб допомогти медіаторам-новачкам, до навчання яких ми безпосередньо причетні, освоїтися в професії, наблизитися до мрії стати практикуючим медіатором. Ми хочемо відчувати пульс ринку медіації, що активно формується, напрями його розвитку і враховувати це у подальшій взаємодії з клієнтами, колегами, іншими стейкхолдерами.
Навіщо?
Щоби дати медіаторам-початківцям простір для обговорення перших кроків на шляху медіаторства. Подивитися разом, що працює, а що ні, обговорити не тільки сумніви і проблеми, з якими вони стикаються, а також їх професійні здобутки, прагнення та плани.
Отже, в ході зустрічей Групи підтримки учасники через обговорення власного досвіду надають одне одному емоційну, інформаційну, соціальну підтримку, яка проявляється не тільки в обміні думками і інформацією, емпатії, а й в обміні баченнями подолання спільної проблеми.
Група має свої правила і принципи, серед них, зокрема, добровільність, конфіденційність, включеність. Група за допомогою ведучого (хранителя) самостійно обирає теми, які хоче обговорити. Ведучий структурує розмову, слідкує за таймінгом і правилами. З нашого досвіду на таку зустріч потрібно до 2 годин (в залежності від кількості учасників і тем для обговорення).
Наразі ми провели вже 2 перші пробні зустрічі Групи підтримки медіаторів, навчених тренерами CMG на програмі «Медіація 5.0», і можемо з певністю сказати, що будемо рухатися далі, підключати випускників наших інших програм.
Що нас наснажує?
Ви тільки подивіться до яким тем ми підступилися і обговорювали протягом цих двох зустрічей (публікуємо з дозволу групи):
- бізнес-медіація, розвиток, спілнота (де шукати клієнта, як запропонувати нову послугу та зацікавити, чому виникає супротив і недовіра до медіації, досвід перших бізнес-медіацій, труднощі і успіхи);
- медіація VC адвокатура (рівень обізнаності щодо медіації, можливості об’єднання зусиль);
- медіаторські об’єднання, різний досвід взаємодії;
- спадкові кейси, зростання попиту на медіацію;
- земельні кейси, медіація в громадах, чи є перспектива медіації;
- майбутнє медіації як послуги, ефективність економічних стимулів і запровадження обов’язковості інфо-сесії в окремих категоріях справ.
Звучить як порядок денний круглого столу)) Дещо)) Але цінність в іншому – в живому і відвертому обміну думками в камерному професійному колі з питань, які дійсно турбують медіаторів.
Що з цього буде?
Хтозна. Поки насолоджуємось процесом, підтримуємо відносини, формуємо сенси.
Приєднуйтесь до наших програм навчання базовим навичкам медіатора. Скоро стартує програма «Медіація 7.0»