Інфо

зменшення конфліктів у житті колективу

Чи варто прагнути до зменшення конфліктів?

Чи варто прагнути до зменшення конфліктів у житті колективу, у особистому житті?

Відповідь на це питання буде значною мірою залежати від вашого погляду на цей Феномен. Так, саме "Феномен" і саме з великої літери "Ф".

Чарлз Ліксон писав: «Якщо у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс».

Цілком погоджуємось із цією тезою і пропонуємо спрямовувати зусилля НЕ на викорінення конфліктів (це нереалістично), а на їх трансформацію і конструктивне вирішення. Крім того, безумовно, вартує вкладатись в превенцію конфліктів.

В цьому контексті важко переоцінити значення професійного навчання. Адже скоріше варто говорити НЕ про уникнення конфліктів, а про розумну, компетентну поведінку у конфлікті.

Саме про це і про особливості конфліктів з дисбалансом сил керуюча партнерка CMG Ольга Тютюн говорила 8 листопада 2022 року із неймовірно уважним і зацікавленим колективом Укртрансбезпеки.

Сучасні державні службовці - активні, освічені, гнучкі і готові робити правильні висновки. Один з наших спільних висновків після вебінару: конфліктам слід приділяти достатню увагу і дбати про аналіз конфліктних ситуацій, а також знати особливості своїх реакцій, патернів поведінки, особливо у конфліктах з дисбалансом сил.

Адже відповідь на одне з найголовніших питань конфліктологів: чому одні конфлікти завершуються добре, а інші ні, - полягає саме в дослідженні особливих рис людей і ситуацій, в які вони потрапляють.

Ми зробили декілька тестів для самодіагностики, один з них – тест «Яке ваше ставлення до конфлікту?» за П.Т. Коулманом і Р. Фергюсоном. Ви також можете користатися такою можливістю, звернувшись до команди медіаторів CMG.

І пам’ятайте, конфлікт - це Феномен, над розгадуванням якого вартує помозкувати!