Напевно, є безліч причин і безліч гіпотез.
Ми, достатньо несподівано для себе, знайшли таку очевидну і парадоксальну відповідь у книзі Жаклін Моріно «Гуманістична медіація. Ще один погляд у майбутнє».
Жаклін пише: «Медіація парадоксальна: пропонує зустрітися із тим, що робить боляче, з болем, що турбує, з метою його перетворення на нову життєву силу».
Так, біль. Сильний біль. Ми, люди, часто не готові зустрічатися з неприємними спогадами, подіями, проясненнями стосунків, необхідністю брати відповідальність за власний вклад у конфлікт і неминучим пристосуванням до змін.
А зміни як правило відбуваються. Питання тільки в тому, чи достає у нас сили і сміливості стати їх СПІВАВТОРАМИ.
Медіація – розвиток через біль? Медіація не для слабкодухих? Медіація парадоксальна!
В перекладі з латини mediare означає «у середині між, поміж».
Отже, призначення медіатора – бути поміж у відносинах між двома людьми в діалектичному і раціональному процесі. Медіатор може допомогти пройти шлях перетворення болю на нову життєву силу.
Медіатор може... Питання в тому, чи знає про це той, кому боляче...
Гуманістичний підхід цілком можливий і в бізнес-відносинах, і в сімейних, і в партнерських. Бо всюди ми – люди із своїм болем. Перетворити складну ситуацію, конфлікт в ресурс і «нову життєву силу» – круте, а головне - досяжне завдання!
До речі, у жовтні 2022 року ми мали задоволення бути на живій зустрічі із авторкою гуманістичного підходу в медіації. Запис дивіться нижче: